Wykłady i sesje poświęcone EGZOSOMOM w czasie Międzynarodowego Kongresu Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging

Za nami XXIV Międzynarodowy Kongres Dermatologii Estetycznej i Medycyny Anti-Aging organizowany przez stowarzyszenie Lekarzy Dermatologii Estetycznej, który odbył się w dniach 8-9 marca w Warszawie. Kongres zgromadził wybitnych specjalistów z całego świata, aby podzielić się wiedzą i doświadczeniem w dziedzinie dermatologii, medycyny estetycznej oraz ginekologii.

Drugi dzień kongresu obfitował w wykłady i warsztaty, które skupiały się na egzosomach – ich pochodzeniu, zastosowaniu oraz potencjale w medycynie estetycznej i dermatologii. Profesor Jan Lötvall, w swoim wykładzie w czasie sesji głównej pt. „Cell to cell discovery: that changes the face of medicine“, przedstawił fascynujące informacje na temat źródeł egzosomów, ich możliwości rozwoju oraz rozwiał liczne mity z nimi związane.

Nasze zamknięte sesje były okazją do głębszego zanurzenia się w tematykę egzosomów. Profesor Jan Lötvall, dr n. med. Lidia Majewska, doktor Michał Kaniowski oraz Piotr Jastrzębski zaprezentowali aktualne badania, case study oraz swoje doświadczenia zawodowe, przybliżając uczestnikom możliwości, jakie niosą egzosomy w medycynie estetycznej.

Dziękujemy  wszystkim uczestnikom za aktywny udział w wykładach i warsztatach, a także za owocne dyskusje i wymianę doświadczeń.

 

innmedis asce plus

badania asce plus egzosomy