Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Lorem ipsum

28 lipca 2021

Bezpłatnie

Medycyna regeneracyjna wykorzystuje osocze bogatopłytkowe i fibrynę bogatopłytkową nie tylko w ortopedii, chirurgii czy zabiegach estetycznych, ale również w leczeniu uszkodzeń i zmian tkanek, stawów oraz kości u zwierząt.

Przykładem skutecznego wykorzystania fibryny bogatopłytkowej w weterynarii jest leczenie Tofika, trzymiesięcznego mieszańca, który został potrącony przez samochód. Leczenie przeprowadził dr Damian Kotela, specjalista Innmedis z gabinetu weterynaryjnego Dawet w Zawierciu,

Przebieg leczenia krok po kroku

Pies trafił do gabinetu Dawet w celu konsultacji, ponieważ kilka dni wcześniej został potrącony przez samochód i nie był w stanie stanąć na prawą kończynę miedniczną.

Po wykonaniu serii zdjęć rentgenowskich, u mieszańca zdiagnozowano zwichnięcie stawu skokowego i wykonano zabieg operacyjny, podczas którego za pomocą płyty ustabilizowano staw skokowy i założono opatrunek gipsowy.

Pies posiadał ranę szarpaną na śródręczu i paliczkach, całkowicie zdarty naskórek i znaczne ubytki skóry, co uniemożliwiało zszycie rany. Dlatego dokładnie ją oczyszczono i zdezynfekowano, a miejscowo zastosowano antybiotyk (klindamycynę) oraz opatrunki żelowe.

Lek. wet. Damian Kotela podjął decyzję o zastosowaniu terapii I-PRF INNMEDIS SYSTEMTM bezpośrednio na ranę, a pierwsze efekty były widoczne już po dwóch dniach.

Szczegóły

Data:
28 lipca 2021
Koszt:
Bezpłatnie

Miejsce wydarzenia

Lorem
ul. Ipsum 20
Kraków, Małopolskie 30-001 Poland
Telefon:
000 000 000