Sterylizacja powietrza w jednostkach medycznych

W związku z trwającą sytuacją epidemiczną, w trosce o zdrowie pacjentów, ale też całego personelu, należy szczególnie pamiętać o środkach bezpieczeństwa. Podstawową ochronę stanowią maseczki czy rękawiczki, jednak w jednostkach medycznych warto zadbać również o jakość powietrza. Pomocne okazują się być sterylizatory czyli innowacyjne urządzenia, stworzone po to, aby usuwać szkodliwe drobnoustroje, ale także smog czy zanieczyszczenia.

Sterylizacja powietrza a bezpieczeństwo pacjentów

Zdrowie i życie pacjentów jest priorytetem, a sterylizatory powietrza pozwalają spełnić najwyższe standardy higieny w placówkach medycznych oraz wszystkich obiektach o charakterze usługowym. Innowacyjne urządzenia sterylizujące powietrze stworzono z myślą o poprawie zdrowia oraz zniwelowaniu obecności szkodliwych drobnoustrojów w powietrzu.

Na czym polega sterylizacja powietrza?

Odświeżacze nie zabezpieczają przed szkodliwym działaniem wirusów zawieszonych w powietrzu, natomiast sterylizatory są w stanie całkowicie zniszczyć mikroorganizmy i unieszkodliwiać takie wirusy jak m.in. SARS-CoV-2. To szczególnie ważne w jednostkach medycznych, gdzie każdego dnia pojawia się wielu pacjentów. Należy pamiętać o tym, że zwykłe odświeżacze powietrza nie mają nic wspólnego z innowacyjnymi sterylizatorami, w których zastosowano nowoczesne technologie, znacznie zwiększające bezpieczeństwo osób przebywających w danym pomieszczeniu.

Jak wybrać odpowiedni sterylizator powietrza?

Na rynku można znaleźć wiele sterylizatorów powietrza, które różnią się nie tylko możliwościami, ale również sposobem działania. Warto pamiętać o tym, że nie każde z urządzeń charakteryzuje się taką samą skutecznością w walce ze szkodliwymi wirusami oraz bakteriami w powietrzu. Przed zakupem należy zapoznać się z czasem pracy dostępnych urządzeń, ich gabarytami oraz bezpieczeństwem dla ludzi. Więcej o tym, czym kierować się, wybierając odpowiedni sterylizator powietrza do placówki medycznej, pisaliśmy [TUTAJ].

Czas na czyste powietrze, wolne od wirusów i bakterii

Jako Innmedis zajmujemy się dystrybucją dwóch modeli sterylizatorów powietrza: AIR160 oraz AIR300. Obydwa urządzenia zostały opracowane przez holenderskiego producenta i cieszą się popularnością w jednostkach medycznych, salonach beauty i biurach w wielu krajach. Teraz są dostępne również w Polsce. AIR160 i AIR300 różnią się od siebie m.in. przeznaczeniem i gabarytami.

AIR160 – kompaktowe wymiary, duże możliwości

AIR160 to sterylizator powietrza, wyróżniający się przede wszystkim niewielkimi wymiarami, dzięki którym nie zajmuje wiele miejsca. Jest w stanie wysterylizować 100 m3 powietrza w zaledwie dwie godziny, przy czym może w pełni bezpiecznie pracować w obecności personelu oraz pacjentów. Co więcej, AIR160 to model, który jest w stanie pracować w nieprzerwany sposób nawet przez 10 lat!

AIR160 jest jednocześnie kompaktowym oczyszczaczem, sterylizatorem UV i jonizatorem, który radzi sobie z drobnoustrojami, a ponadto usuwa z powietrza smog i inne zanieczyszczenia. Radzi sobie z pyłkami, dlatego sprosta też potrzebom alergików. Urządzenie zostało skonstruowane tak, by do pracy pobierać tylko 65 W. W praktyce oznacza to spore oszczędności w zużyciu energii elektrycznej.

AIR300 – sterylizacja aż do 750 m3 w godzinę

AIR300 to sterylizator, który sprawdzi się w najbardziej wymagających warunkach: m.in. w szpitalu czy na bloku operacyjnym. Świadczą o tym wyniki badań, które wskazują, że w tym modelu wskaźnik dezynfekcji wirusa N1H1 oraz skuteczność bakteriobójcza Staphylococcus wynoszą 99,99%, a wskaźnik wymierania bakterii przenoszonych drogą powietrzną to 99,70%.

AIR300 w porównaniu do AIR160 wyróżnia się większymi rozmiarami, co w praktyce przekłada się również na większe możliwości. Sterylizacja powietrza na poziomie 750 m3 w godzinę oznacza, że AIR 300 to urządzenie, które działa szybko, bezpiecznie, a przede wszystkim bardzo skutecznie.

Maszyna dokonuje pomiarów ponad 42 tysięcy razy dziennie, aktualizuje dane i jest w stanie dopasować się do bieżących warunków panujących w pomieszczeniu. AIR300 filtruje duże cząsteczki zawieszone w powietrzu tj. włosy, płatki skóry czy pyłki. Aby dostosować urządzenie do swoich potrzeb, istnieje możliwość montażu dodatkowego modułu filtrującego.

Przy opracowywaniu konstrukcji AIR300 również wzięto pod uwagę kwestię energooszczędności. Sterylizator zużywa stosunkowo mało energii, przez co zapewnia użytkownikom większą wydajność i trwałość.

Stop wirusom i bakteriom

Zadbaj o najwyższe standardy higieny! W naszym cyklu pt. Bezpieczny gabinet podsumowaliśmy wszystkie środki ochrony, o których należy pamiętać podczas umawiania pacjenta oraz jego wizyty w gabinecie. Kliknij [TUTAJ] i obejrzyj cykl filmików, który przygotowaliśmy we współpracy z dr n. med. Lidią Majewską.

Sterylizacja powietrza w jednostkach medycznych jest ważna szczególnie w trakcie pandemii. Jeśli szukasz innowacyjnego sprzętu, który szybko, skutecznie i bezpiecznie będzie sterylizował powietrze nawet w najbardziej wymagających miejscach, skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo:

e-mail: [email protected]
tel. (+48) 517 701 405