Skuteczne wykorzystanie fibryny bogatopłytkowej w weterynarii

Medycyna regeneracyjna wykorzystuje osocze bogatopłytkowe i fibrynę bogatopłytkową nie tylko w ortopedii, chirurgii czy zabiegach estetycznych, ale również w leczeniu uszkodzeń i zmian tkanek, stawów oraz kości u zwierząt.

Przykładem skutecznego wykorzystania fibryny bogatopłytkowej w weterynarii jest leczenie Tofika, trzymiesięcznego mieszańca, który został potrącony przez samochód. Leczenie przeprowadził dr Damian Kotela, specjalista Innmedis z gabinetu weterynaryjnego Dawet w Zawierciu,

Przebieg leczenia krok po kroku

Pies trafił do gabinetu Dawet w celu konsultacji, ponieważ kilka dni wcześniej został potrącony przez samochód i nie był w stanie stanąć na prawą kończynę miedniczną.

Po wykonaniu serii zdjęć rentgenowskich, u mieszańca zdiagnozowano zwichnięcie stawu skokowego i wykonano zabieg operacyjny, podczas którego za pomocą płyty ustabilizowano staw skokowy i założono opatrunek gipsowy.

Pies posiadał ranę szarpaną na śródręczu i paliczkach, całkowicie zdarty naskórek i znaczne ubytki skóry, co uniemożliwiało zszycie rany. Dlatego dokładnie ją oczyszczono i zdezynfekowano, a miejscowo zastosowano antybiotyk (klindamycynę) oraz opatrunki żelowe.

Lek. wet. Damian Kotela podjął decyzję o zastosowaniu terapii I-PRF INNMEDIS SYSTEMTM bezpośrednio na ranę, a pierwsze efekty były widoczne już po dwóch dniach.

I-PRF INNMEDIS SYSTEMTM

I-PRF to iniekcyjna fibryna bogatopłytkowa, która charakteryzuje się największą koncentracją czynników wzrostu i leukocytów oraz obecnością HSCs – hematopoetycznych komórek macierzystych CD34+. I-PRF to doskonały stymulator tkankowy, który często jest podawany na niewielkie powierzchnie skórne lub tkankowe, wymagające intensywnej stymulacji (tak jak blizny).

I-PRF INNMEDIS SYSTEMTM prowadzi nie tylko do rewitalizacji skóry, lecz nawet do odbudowy ubytków tkankowych. Dlatego właśnie ta technologia została wykorzystana przez dr Damiana Kotelę w leczeniu małego Tofika. Kliknij [tutaj], aby poznać wszystkie zalety oraz skład zestawu PRF SYNERGY INNMEDIS SYSTEMTM