Powiedz STOP zarazkom i wirusom! Dlaczego sterylizatory AIR160 i AIR300 sprawdzą się w żłobku i w przedszkolu?

Zanieczyszczenia, alergeny i drobnoustroje – to tylko niektóre zagrożenia, które na nas czyhają. Smog, bakterie oraz wirusy (grypy czy SARS-CoV-2 zw. koronawirusem) zawieszone w powietrzu mogą być szczególnie groźne dla zdrowia i samopoczucia najmłodszych. Jednym ze sposobów na zwiększenie ich komfortu i bezpieczeństwa jest zakup sprzętu, który realnie poprawia jakość powietrza w pomieszczeniach. W związku z tym, że maluchy zdecydowaną większość czasu spędzają w placówkach edukacyjnych, niezbędne jest umieszczenie tam certyfikowanego sprzętu. To inwestycja, która realnie przełoży się na poprawę jakości powietrza, a co za tym idzie, zmniejszy ryzyko chorób i alergii. 

Oczyszczacze powietrza coraz częściej pojawiają się w żłobkach, przedszkolach oraz szkołach, jednak nie każdy sprzęt radzi sobie z ich potrzebami. Wówczas na pomoc przychodzą zaawansowane sterylizatory – wielofunkcyjne, certyfikowane urządzenia, które nie tylko oczyszczają, ale też sterylizują i jonizują powietrze, dając 100% bezpieczeństwa (przy spełnieniu określonych warunków i kubatury pomieszczenia). 

Liczne badania pokazują, że sterylizator powietrza w przedszkolach i żłobkach ma sens. Odpowiednio wybrany sprzęt nie tylko zredukuje poziom zanieczyszczeń powietrza, ale również poradzi sobie z zawieszonymi w nim drobnoustrojami, a w konsekwencji stworzy dzieciom bezpieczną przestrzeń do nauki i zabawy. 

Zarazki a zdrowie dzieci. Jak zwiększyć bezpieczeństwo w żłobku i przedszkolu?
Jakość powietrza, jakim oddychamy, ma wpływ m.in. na kondycję układu oddechowego oraz wydolność organizmu czy procesy poznawcze. Dotyczy to również dzieci, których układ odpornościowy rozwija się do wieku nastoletniego. Dzieci, w porównaniu do dorosłych, są znacznie bardziej narażone na infekcje. Zanieczyszczone powietrze tylko pogłębia ten problem.

Sterylizator powietrza w żłobku i przedszkolu

Jesień i zima to nie tylko wzmożony okres infekcji, ale również czas, w którym poziom smogu przekracza wszelkie normy. Dzieci borykają się z bakteryjnymi oraz wirusowymi infekcjami i mogą zarażać swoich rówieśników drogą kropelkową nawet podczas wspólnej zabawy. W placówkach takich jak żłobki i przedszkola trzeba zwrócić szczególną uwagę na wybór sprzętu usuwającego zanieczyszczenia i drobnoustroje z powietrza. 

Przed wirusami i bakteriami nie da się całkowicie uchronić, jednak zaawansowane urządzenia są w stanie pomóc wyeliminować zdecydowaną większość chorobotwórczych czynników. Odpowiednie urządzenie pomoże zadbać o jakość powietrza w pomieszczeniu, a co za tym idzie: o zdrowie i bezpieczeństwo maluchów. 

Jak AIR160 i AIR300 dbają o zdrowie dzieci? 

AIR160 i AIR300 to sterylizatory powietrza, dopasowane do potrzeb dzieci przebywających w placówkach edukacyjnych. Charakteryzują się wysoką, ponad 99% skutecznością w usuwaniu wirusów i bakterii, bezpiecznie i cicho pracując w obecności ludzi. To urządzenia, które dają wiele możliwości montażu (wolnostojące, wiszące na ścianie), a ich obsługa jest intuicyjna i nie sprawia absolutnie żadnych problemów. 

Sterylizator AIR160 może wysterylizować nawet do 100 m3 powietrza w dwie godziny, natomiast AIR300 jest w stanie wysterylizować aż do 750 m3 w godzinę! Obydwa modele radzą sobie w wymagających warunkach i są z powodzeniem wykorzystywane również w szpitalach oraz gabinetach lekarskich. Mogą być stosowane w żłobkach, przedszkolach, szkołach, ale także w przestrzeniach biurowych i na korytarzach, po których porusza się więcej osób. 

Na ratunek alergikom 

Sterylizatory powietrza AIR160 i AIR300 są również pomocne dla alergików! Doskonale radzą sobie z takimi alergenami jak: roztocza kurzu domowego, pyłki roślin czy zarodniki pleśni. Alergikom zaleca się stosowanie urządzeń z filtrami HEPA – taki właśnie moduł filtrujący można umieścić m.in. w urządzeniu AIR300. Natomiast model AIR160 posiada specjalny filtr elektrostatyczny HAF firmy 3M, który wyłapuje zanieczyszczenia z powietrza. Ogromną zaletą jest impregnacja filtra środkiem przeciwgrzybiczym, co uniemożliwia na nim rozwój bakterii i roztoczy.

Czym różni się sterylizator od oczyszczacza powietrza? 

W pojedynku oczyszczacz vs sterylizator powietrza zwycięzca może być tylko jeden. To sterylizator gwarantuje maksimum skuteczności i bezpieczeństwa w walce z bakteriami, wirusami oraz zanieczyszczeniami. Różnica pomiędzy sterylizatorami przepływowymi a tradycyjnymi oczyszczaczami jest taka, że sterylizatory wyposażone w lampy UV-C niszczą grzyby, bakterie i wirusy, w tym wirusy grypy i koronawirusa SARS-CoV-2, a w oczyszczaczach powietrza drobnoustroje kumulują się na powierzchni filtra. 

Oczyszczacze powietrza zostały zaprojektowane głównie z myślą o mieszkaniach i niezatłoczonych miejscach. Sterylizatory powietrza doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie przebywa wiele osób i następuje spora rotacja ludzi. Właśnie takimi miejscami są placówki edukacyjne. 

Najlepsze warunki do rozwoju dzieci z AIR160 i AIR300

Sterylizatory powietrza w instytucjach publicznych oraz placówkach edukacyjnych stają się standardem. To inwestycja, która przekłada się zarówno na zdrowie jak i samopoczucie wszystkich osób korzystających z urządzeń. Sterylizatory odpowiednio dobrane do potrzeb żłobków, przedszkoli czy szkół pozwolą stworzyć bezpieczną przestrzeń dla dzieci i odpowiednie warunki do ich rozwoju. 

Zagwarantuj swoim podopiecznym i dzieciom bezpieczne powietrze dzięki zaawansowanym sterylizatorom powietrza, które skutecznie oczyszczają przestrzeń z bakterii i wirusów! 

Osoby zainteresowane zakupem sterylizatorów AIR160 i AIR300 oraz chcące dowiedzieć się więcej na temat działania urządzeń, zachęcamy do kontaktu drogą telefoniczną lub mailową:

(+48) 517 701 405 
| [email protected]