NASI SPECJALIŚCI

dr n. med. Magdalena Wawrzynkiewicz

lekarz dermatolog

O mnie

Specjalista dermatolog, lekarz medycyny estetycznej, trycholog. Specjalizuje się w nowoczesnych nieinwazyjnych technikach diagnostycznych dermatoskopii i trichoskopii oraz leczeniu łysienia i innych chorób skóry owłosionej głowy. Jest autorką i współautorką szeregu publikacji, dotyczących m.in. diagnostyki trichoskopowej łysienia, wczesnej diagnostyki czerniaka i dermoskopowej oceny zmian skórnych.

Wykształcenie i doświadczenie

Dr n.med. Magdalena Wawrzynkiewicz – specjalista dermatolog, lekarz medycyny estetycznej, trycholog.
Specjalizuje się w nowoczesnych nieinwazyjnych technikach diagnostycznych dermatoskopii i trichoskopii oraz leczeniu łysienia i innych chorób skóry owłosionej głowy. Jest autorką i współautorką szeregu publikacji, dotyczących m.in. diagnostyki trichoskopowej łysienia, wczesnej diagnostyki czerniaka i dermoskopowej oceny zmian skórnych.
Dr Wawrzynkiewicz jest również doświadczonym lekarzem medycyny estetycznej. Wykonuje zabiegi modelowania twarzy kwasem hialuronowym, implantacji nici, podawania toksyny botulinowej, iniekcji osocza i fibryny bogatopłytkowej oraz zabiegi laserowe. Stale poszerza swoją wiedzę, aby zapewnić pacjentom leczenie zgodne z aktualnymi trendami w dermatologii klinicznej i estetycznej, biorąc udział zarówno w krajowych jak i międzynarodowych konferencjach i szkoleniach dotyczących dermatologii, diagnostyki chorób włosów, medycyny estetycznej, dermoskopii i trichoskopii.

Dr Wawrzynkiewicz jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz austriackiego Medizinische Universität w Graz.
W 2018 roku obroniła z wyróżnieniem pracę doktorską w przedmiocie oceny dermoskopowej znamion zlokalizowanych w nietypowych okolicach ciała pt. „Ocena obrazów oraz optymalizacja metod diagnostycznych akralnych zmian melanocytowych”, uzyskując stopień naukowy doktora nauk medycznych.

Wiedzę i umiejętności praktyczne zdobywała pracując przez 8 lat jako lekarz asystent w Katedrze i Klinice Dermatologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz prowadząc zajęcia dla studentów Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UJ i School of Medicine in English Collegium Medicum UJ, jak również w trakcie zagranicznych staży szkoleniowych w Princess Alexandra Hospital, Translational Research Istitute, Brisbane w Australii i LKH Universitätsklinik für Dermatologie und Venerologie, Graz w Austrii.
Od 2012r. odbyła kilkadziesiąt szkoleń praktycznych i warsztatów, dotyczących tradycyjnych i nowoczesnych metod i technik zabiegowych medycyny estetycznej, prowadzonych przez najbardziej doświadczonych specjalistów medycyny estetycznej i regeneracyjnej, organizowanych zarówno w kraju jak i zagranicą przez wiodące firmy z branży estetycznej jak m.in.: Galderma, Restylane, Croma Pharma, Neauvia, Teoxane, Teosyal, Allergan, Juvederm.

Prowadzi także szkolenia dla lekarzy z zakresu dermoskopii, trichoskopii, metod leczenia łysienia i chorób skóry owłosionej głowy.

Przypadki kliniczne

Łysienie androgenowe 1

Kobieta Kobieta
Wiek 35

Pacjentka 35-letnia od kilku lat borykająca się z problemem wypadania włosów. Wykluczono choroby dodatkowe, w badaniach laboratoryjnych podstawowych i poszerzonych bez odchyleń od normy. W trichoskopii cechy typowe dla androgenowego łysienia.

Pobierz prezentację

Łysienie androgenowe 2

Kobieta Kobieta
Wiek 39

Pacjentka 39-letnia od pomad 10 lat borykająca się z problemem wypadania włosów. Choroby dodatkowe: nadciśnienie tętnicze. W badaniach laboratoryjnych podstawowych i poszerzonych bez odchyleń od normy. W trichoskopii cechy typowe dla androgenowego łysienia.

Pobierz prezentację

    Oświadczam że zapoznałem/am się z polityką prywatności dostępną tutaj.